Yeni Bir Başlangıç

10 yaşından beri severek yaptığım bir hobim var ki o da günlük tutmak. Lakin birkaç senedir günü gününe yazamıyorum.  

Düşündüm, taşındım; Eşimle ikimizin “bu anı kaçırmayalım” diye fotoğrafladığımız ve altına ufak tefek yazılar iliştirdiğim günlük maceramı eski haline geri getirmeye karar verdim. Bu kararı almamda arkadaşlarımın da payı büyük.

“Ebubekir’e hangi kitapları okuyorsun? Ek gıdalara geçerken hangi yemekleri pişirdin? Bebeklik dönemi mi zor, şimdi mi daha zor? “ gibi bir çok soruyla karşılaşıyorum her anne gibi. Yalnız bu sorulara iki arada bir derede yazmaya çalıştığım cevaplar bir türlü  içime sinmiyor, bir şeyler eksik kalıyor. Cevap veremediğimde kırılan arkadaşlarım oluyor. Ben de en iyisi eski günlere geri dönüp günü gününe notlar tutup bunları herkesle paylaşmak diye düşündüm ve bugün ilk adımı attım! Evet, günlük tutmaya yeniden başlıyorum.

Yazmayınca unutuluyor. Misal; ek gıdalara başladığımızda binbir çeşit sebze püreleri, meyve püreleri yaptım ama gelin görün ki keşke yazsaymışım. Şunun şurasında 1 sene öncesi ama çoğunu unutmuşum bile. “Şu sebze gaz yapmış mıydı, yapmamış mıydı, neydi neydi….?   

Yok! Hatırlayamıyorum! 🙂

Kenidmi avutup; Allah’tan fotoğraf aşığı bir babamız var da oğlumuzun doğduğundan beri günü gününe fotoğrafları var. İlerde onlara bakarak olayları hatırlamaya çalışmak daha kolay olur” diye düşünüyordum. Amma ve lakin yazmak başka, hele hele annenin gözüyle, yüreğiyle yazması bambaşka… Hem babalar gündüz işe gidip akşam eve dönünceye kadar o kadar çok şey kaçırıyorlar ki….

Bu arada; bebek-bebek deyip duruyorum yazının başından beri. Elbette başka şeyler de yazacağım. Ebubekir Efendi gündemimi işgal ediyor da o yüzden dilim alışmış. Her konu Ona bağlanıyor. Neyse; ben yazıyım sizler de zevkle okuyun inşallah.

Sizden alacağım mailler veya yorumlar da tamamen gündemimi değiştirebilir.

Yazmak için sabırsızlanıyorum!

Ne demişler; söz uçar, yazı kalır.

Öyleyse; “Kalan sağlar bizimdir!” 🙂

5 cevaplar
 1. elipcik
  elipcik says:

  Seni kesinlikle destekliyorum Meliscim. Bende hep günlük yazsam diye düşünmüş, sonrasında bir türlü gerçekleştirememiş bir insanım. Fakat fotoğraflarla günlük tutuma fikri çok çok hoşuma gitti.. Yazılarını, günlüklerini büyük bir merakla bekliyorum 🙂

  Cevapla
 2. melisozgur
  melisozgur says:

  Çok teşekkür ederim canım. Günlük tutmanın hem yazma hem de konuşma dili kapsamında insana çok şey kattığını düşünüyorum.

  Cevapla
 3. Mehrap
  Mehrap says:

  Evet Melis’cim sana katılıyorum,çocuklarımız büyüdüklerinde eski sayfaları karıştırıp neler yazmışım diye bakmak o ana gitmek güzel olur diye düşünüyorum.Bende hamileyken yazdığım günlüğü okudum geçen gün geçen sene 3 Ocak’ta cinsiyetini öğrenmişiz oğlumuzun 🙂 yazmasaydım kesinlikle hatırlamazdım.

  Cevapla
 4. Gül Ulukavak
  Gül Ulukavak says:

  Güzel gören güzel düşünür boşuna dememişler. Arkadaşım çok güzel düşünmüşsün gerçekten. Günlük hayatın koşuşturmasından dolayı bir çok anı şimdi yazayım daha sonra yazayım derken bir bakmışsız unutup gitmiş.Geride de ylnız fotolar kalmış. bu fikri çok beğendim. senden kopya mı çeksem acaba:)

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir