Şehit Annelerine İthafen

Adını bilmediğim, yüzünü hiç görmediğim, acısını yüreğimde hissetmeye çalıştığım annelerin en şereflileri;

Acınız henüz çok taze. İnanamıyorsunuz olanlara. Dayanamıyorsunuz; gözünüzün nuru evlatlarınızın yokluğuna. Düşünüyorum da zaman ilerledikçe kim bilir neler geçecek kalbinizden; biricik oğlunuzu kucağınıza aldığınız ilk anı hatırlayacaksınız belki. Size ilk anne deyişini, okulunun ilk gününü, ilk karne heyecanını.

Sonra gülerkenki masumiyeti gelecek gözünüzün önüne. Size sımsıkı sarılışını hissedeceksiniz… Onun sevdiği yemekleri pişirirken gözyaşları karışacak ellerinize, en sevdiği şarkıyı dinlerken içiniz cız edecek… Onunla yaşıt birini gördüğünüzde hayallere dalacaksınız;”yaşasaydı bu delikanlı gibi olacaktı benim aslan oğlum” diyeceksiniz… Odasına giremeyeceksiniz belki, eşyalarına dokunamayacaksınız.. Her şehit haberinde tekar ve tekrar parçalanacak yüreğiniz. Acınız son nefesinize kadar hep taze kalacak. Hissediyorum….

Ben de bir anneyim. Oğlumla sizler gibi 20 yıllık bir geçmişim yok benim. 9 ay karnımda 16 ay da kucağımda taşıdım onu. Lakin acınızı anlamam mümkün değil.

Ama sizi teselli edecek bir söz biliyorum. Öyle bir söz ki eşi benzeri yok. Öyle bir söz ki gerçek ve hak!

Evet; Al-i İmran Suresi 169-170. ayet-i kerimelerini 18-19 Ekim 2011 tarihinde şehit düşen askerlerimiz adına şehit annelerine müjdelemek istiyorum.

Yüce Rabbimiz buyuruyor ki;

“Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü zannetme! Bilakis onlar Rab’leri katında diridirler. (Cennet nimetleriyle) rızıklanırlar. (Hem de) Allah’ın kendilerine lütfettiği (şehitlik rütbesi)ne kavuşmaları sebebiyle sevinç içerisindedirler. Arkalarından henüz kendilerine (şehid olarak) katılmamış olanlara da, hiçbir korku ve üzüntü olmayacağını müjdelemek isterler.”

Ve son söz;

“zalimler için yaşasın cehennem!”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir