Kararsız mıyım Yoksa Kararlı mı?

 

 

 

Bekarken hemen hemen her çarşıya çıkışımda “aman Melis çarşıya çıkmış, anons ettirelim de esnaf ona göre önlemini alsın” gibi şakaları çok duyardım yakın çevremden. Pek çaktırmasam da içten içe alınmıyor değildim bu laflara. Tamam, gülelim, eğlenelim diye yapılırdı bu espiriler ama her şakanın altında da bir gerçek vardır öyle değil mi?

Neden böyle söylerler biliyor musunuz? Dillere destan kararsızlığım -bana göre kararlılığım- yüzünden. Bir şeyi almaya niyet ettiğimde kimi zaman ayaklarıma kara sular inene kadar günlerce gezer yine de alamam ben. Kimi zaman da daha ilk girdiğim dükkanda beğenir, alır ve  eve dönerim.

Ne burcusun diye sorduklarında “terazi burcuyum” cevabının hemen ardından “ayyy çok kararsız olurlar sen de öyle misin?” diye geçen repliklerin hepsine “hayır ben kararlı bir taraziyim” derim. “Aaa! Gerçekten mi, ne güzel, tanıdığım bütün teraziler kararsızdır da” diye devam eder  ardından muhabbet. Yok efendim, sen yanlış tanımışsın o terazileri veyahut da onlar kendilerini sana yanlış tanıtmış. O bahsettiğin kararsızlık aslında kararlılığın ta kendisi!

Şöyle anlatıyım arkadaşım; şimdi ben dükkan dükkan gezerim de beğenemem ya, işte bunun nedeni tam olarak “aklımdakini” aradığımdır. Yani en baştan karar vermişimdir aslında ne almak istediğime. Rengi, biçimi, kokusu, markası, kalitesi, fiyatı herneyse O’nu ararım. Bulursam alırım, bulamazsam da bulana kadar aramaya devam ederim. Aklımdakinin bir muadili yoktur. Ayakkabı mı, elbise mi, tarak mı, cüzdan mı, sakız mı, efendime söyliyim bardak mı herneyse onu bulana kadar da aramaktan vazgeçmem. Bu kararlılık kimi zaman güçleştiriyor hayatımı yalan değil. Söylediklerim yanlış anlaşılmasın, öyle marka veya pahalı ürün takıntısı olan biri değilimdir. Alışveriş bir tutku da değildir benim için. Neye ne kadar harcayacağımı hesab etmeden yola çıkmam. Hatta etrafımdaki bir çok insana göre “tutumlu” diye de nitelendirilirim. Bunun için çabalarım. İnşallah da öyleyimdir, bir kadına da yakışan bu zaten.

Peki evlendikten sonra hayatımda ne değişti? Artık daha kararlıyım 🙂 Evet! Aynen böyleyim! Bekarken bu özelliğim yüzünden çok sıkıntı çekeceğimi düşünürken eşimi tanıdıktan sonra herşey değişti. Çünkü o da tıpkı benim  gibi biri. Kararlı ve her zaman ne istediğini bilen. Tencere-kapak yani… 🙂 Tabi çocuğumuz olduktan sonra öyle saatlerce dolaşacak vaktim olmuyor artık. Peki ne yapıyorum? Hızlıca bakınıp, aradığımı bulursam ne ala. Bulamazsam da kös kös evin yolunu tutuyorum.

Yalnız, çocukla birlikte gelen ve Allah’ın bana lutfettiğini düşündüğüm bir yenilik girdi hayatıma. İnternet üzerinden alışveriş. 🙂 İnanın büyük nimet. Takip edebileceğiniz birçok alışveriş klubu var. Markafoni gibi, unnado gibi, limango gibi, trendyol gibi… Bunların hayatıma getirdiği kolaylığı ise  tarif bile edemem. Aradığınız herşey var. Eğer indirimleri takip eder ve ne istediğinizi de bilirseniz siz karlı çıkarsınız. Hem oturduğunuz yerden, hem kaliteli hem de çok daha ucuza alışverişi kim istemez?  Tavsiye ederim. Daha ne söyliyim? Yaşasın teknoloji!

 

not: görsel internetten alıntıdır.

 

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir