Sonsuz Mutluluk İksiri

Bir sabah uyanıyorsunuz, bilgisayarınızı açıyorsunuz ve o da ne? Posta kutunuzda bir email… Konusu; “bilim adamları sonsuz mutluluk iksirini buldu”. Kimliği belirsiz biri tarafından gönderilmiş size.  Soruyorum, kaçınız ciddiye alıp okursunuz? Çoğumuz okumadan silip çöp kutusuna göndeririz öyle değil mi?

Peki bu mail size kim tarafından gönderilseydi ciddiye alırdınız? En yakın arkadaşınız? Kardeşiniz? Bir dostunuz?  Kesinlikle açıp okursunuz maili öyle değil mi? Peki maili açtınız ve  şu cümlelerle karşılaştınız. “Bazı bilim adamları sonsuz mutluluğun formülünü bulduklarını basın yoluyla tüm dünyaya açıklamış. videosu için şu adrese tıklayınız: www. …..”

Gözlerinize inanamıyorsunuz.  Meğer her yerde son dakika haberi  olarak gümbür gümbür yayınlanıyormuş da bir sizin haberiniz yokmuş. Başta twitter olmak üzere bütün sosyal medya siteleri alt üst olmuş durumda. Eş dost birbirini arıyor, tüm dünya çalkalanıyor.

“Sonsuz mutluluk.” Ona sahip olmak için hangimiz servetimizi feda etmeyiz Allah aşkına? Söylemesi bile heyecan verici öyle değil mi?

Bilim adamları açıklama yapıyor; “Hemen harekete geçmelisiniz, fazla zamanınız olmayabilir…! ! !  Bu formülü çözmek isteyen herkese sınırlı bir süre tanınmış ve kimse kendisine ne kadar süre tanındığını bilmiyor.Yalnız işin güzel tarafı şu; çözebilen herkes sonsuz mutluluğa kavuşacak.”

Soruyorum size matematikten en nefret edenimiz bile “dahi” kesilmez miydi bu formülü çözmek için… Bu yazdıklarım gerçek dışı gibi görünüyor olabilir. Biliyor musunuz aslında hepsi gerçek!

Bırakın gerçekliğini  formül yıllardır yanıbaşınızda duruyor. Evet yanlış duymadınız, yanıbaşınızda. Kimi zaman gözlerinizin önünde, kimi zaman elinizin altında. Hem de bundan 1400 yıl kadar önce yazılan bir kitabın içinde.. Formulun yazılı olduğu kitap, aynı zamanda bozulmamış, değiştirilmemiş, gelmiş geçmiş tüm kitapların en değerlisi olma özelliğini taşıyor. Korkmayın! Sandığınız kadar pahalı bir kitap da değil.

Kitabın ismi “Kur’an-ı Kerim!”. Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah (c.c) bu kitapta sonsuz mutluluğa nasıl erişebileceğimizi buyuruyor. Bize düşen hayat ekranımızda ‘Game Over’ yazmadan önce harekete geçmek! Unutmayın kimse kendisine ne kadar süre tanındığını bilmiyor.

Hadi öyleyse, ne duruyorsunuz?

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir