Bir Güzel Pazar

 

“İstanbul’un En Güzel Alkolsuz Lokantaları” kitabını duydunuz mu?  Son birkaç aydır  gözümüzün önünden ayırmadığımız bir kitap oldu çıktı. Hazırlayanların eline sağlık. Tek tek mekanları gezmişler, fiyatından mönüsüne, adresinden genel özelliklerine mekanı en güzel şekilde tanıtmaya çalışmışlar. Helal dairesinde yaşamaya özen gösteren aileler için gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş. Başımız sıkıştığında hemen açıp bir göz gezidiyoruz ve gideceğimiz yere karar veriyoruz. Tıpkı pazar günü yaptığımız gibi.

Son birkaç haftayı yoğun geçirdik ailecek. Böyle olunca kendimize bir güzellik yapalım dedik. Gezelim, dinlenelim, huzurlu bir pazar geçirelim istedik. Ben “öyle bir yere gidelim ki, hem biz rahat rahat kahvaltımızı edelim, hem Ebubekir koşsun oynasın, gözümüzün önünden ayrılmasın, hem de çok kalabalık olmasın, mümkünse tenha olsun, kahvaltısı güzel olsun, kafamızı dinleyelim” hayallerini kurarken, eşim de ”  yemeğimizi yiyelim, kitabımızı okuyalım, kimse bize dokunmasın” modundaydı. Şimdi hepiniz içinizden “öyle bir yer varsa bize de haber ver “diye geçirdiniz değil mi? Biz de kendi kendimize gülmüştük ta ki Küçük Çamlıca’daki o mekanı bulana dek. Nereye gideceğimize tam da karar verememiş bir halde kendimizi Kebapağası Doruk Hill’ de bulduk. Önce sessizlik karşıladı bizi. Sonra bir kurt köpeği bozdu sessizliği. Ebubekirle birlikte karşılıklı bir süre “hav hav” modunda anlaştılar. Sonra sanki ikinci evinize giriyormuşcasına sıcak, samimi tertemiz bir mekan çıktı karşımıza.

 

Rengarenk çiçekler ve meyve ağaçları ile çevrili etrafı. Girişinde ufak çaplı mütevazi bir lunapark. Mis gibi sümbül ağacı…

 

 

Yüksek bir mekan olması dolayısıyla manzarası da güzel.Fiyatları da makul. En güzel tarafı da içkisiz bir mekan olması. Biliyorsunuz artık İstanbul’da böyle mekanları bulmak oldukça zorlaştı. İçerisinde bay bayan mescidi de mevcut. Velhasılı ailecek güzel bir gün geçirdik. Sahibi “böyle insanlar hala yaşıyor mu” dedirtecek kadar ilgili ve candan. 1 senelik bir işletmeymiş. Biraz tarihçesini anlattı bize. Herkese tavsiye ederim. Kuş sesleri ve bol oksijen eşliğinde dinlenmek isteyenler için birebir.

Böyle mekanları desteklemek, duyurmak lazım diye düşünüyorum… Eh biz Rabbimden istemiştik, o da nasip etti çok şükür…

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir