Ağva & Şile

Birkaç hafta önce ailecek Ağva’ya ve Şile’ye gittik. Ağva’yı pek methediyorlardı. Şile’yi daha önce gezmiştik. Ağva’nın yolu oldukça virajlı ve uzun. Git-git bitmiyor. Mideniz sağlamsa sorun yok. Değilsse -öyle iki virajda midesi bulananlardansanız benim gibi- valla pişman olursunuz söyleyeyim.

Ağva’ya ilk gidişimiz olduğundan bir keşif gezisi mahiyetinde oldu. Dönüşte Şile’ye uğradık. Gözünü seviyim canım Şile’nin..

İlk fotoğraf Şile sahili. Bir restoranın terasından çektim. İkinci fotoğraf ve daha sonrakiler ise  Ağva.

Şile Ağva’ya göre bence kat kat daha güzel. Birçok kimseden şimdiye kadar tam tersini duymuştum. Herkes Ağva’yı daha çok sever ama ben Şile’yi sevdim ne yalan söyleyeyim. İç açıcı tertemiz bir yer Şile.

Ağva sahilinde piknik yaptık ailecek.  Kum üzerinde ve deniz kenarında piknik bir başka keyif. Ağva çok rüzgarlıydı yalnız. Yiyecekleri kumdan arındırmak pek güç oldu. Şile öyle değil, dingin-durgun-ılık bir havası var. -Şile’nin avukatı gibi hissettim kendimi-

Ebubekir doyasıya eğlendi. Denize taş attı, dalgalardan kaçtı, ıslandı… Top oynadı, koştu, düştü.. Kumlarla da bol bol haşır-neşir oldu..

Bu arada Şile’ye gittiğinizde Şile bezinin yumuşacık  tiril tiril kumaşlarından dikilen kıyafetleri kaçırmayın derim. Fiyatlar gayet uygun. Harika desenler ve modeller var. Hepsi el emeği göz nuru..  Biz kuzucuğa ve babasına bir örnek tişört aldık. Yaz gelsin artık 🙂

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir