Kadın İsterse

Son günlerde değişimi yaşıyor ve düşünüyorum. Bu konuyu burada da ele almak yazmak/paylaşmak istedim.

Bir kadın hayatında bazı değişikliklere ihtiyaç duyuyorsa ruhunda da bir değişim istiyor demektir.

Evindeki eşyaları değiştiren, kuaföre gidip saç rengini/stilini değiştiren, ne bileyim alyansını değiştiren, giyim tarzını değiştiren insanlara bir bakın. Neyin çabasındalar sizce? Neden böyle değişimlere ihtiyaç  duyuyorlar?

Aslında  birçok nedeni olabilir. Canı sıkıntısı olabilir, motivasyon eksikliği olabilir, ters giden bir şeyler olabilir. Aksine herşey yolunda ama sadece içlerinden gelmiş bile olabilir 🙂

Küçükken evimizde odaların düzenini değiştirme sürecini çoğumuz yaşamadık mı ? Annelerinizi hatırlayın; tutumlu insanlar. Nerde öyle hemen oturma grubunu yenilemek, halıları gözden çıkarmak filan. Bir eşya alınırken “ömürlük” alınırmış. Hey gidi günler… Eşya değiştiremeyeceğimize göre hiç olmazsa yerlerini değiştiririz demiş annelerimiz, öyle de yapmışlar. İyi ki yapmışlar. Böyle tazelemişler ruhlarını. Çünkü değişim ferahlatır, aydınlatır, motive eder, yepyeni kapılar açar insan hayatında.

Bu aralar böyle bir sürecin içine girdim bende. Bana iyi geleceğini hissettim çünkü. Zaman zaman yaparım bunu. Bir çeşit terapi yöntemi. Değişime adım attığım anda ruhumdaki yansımalarını gördüm. Hoşuma gitti, mutlu oldum. Mutlu olunca etrafımdaki insanları da mutlu ettim. Sonsuz döngü böyle birşey. Bence zaman zaman denemeye değer ve inanıyorum, her kadın bunu mutlaka dener!

Not: Bu yazıyı okuyan hemcinslerimin bana yüzde yüz katılacağından adım gibi eminim. Nokta. 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir