Teşekkür

Çok uzun süre bir hobim olmayışından yakındım. Denemediğim şey kalmadı. Tezhip, gitar, dikiş, çeşitli elbecerisi gerektiren hobiler, koleksiyonculuk, maket yapımı…  Hiçbiri gerçekten keyif vermedi. Bana özel bir hobi arayışına girsem de bazılarıyla sadece  arkadaşlarımla aynı ortamda olmak için -maksat muhabbet olsun diye- ilgilendim bu doğru. Çok da eğlendiğim zamanlar oldu ama devamı gelmedi ne yazıkki. İnce ince uğraşılan işler bana göre değilmiş bunu anladım. Mıy mıy mıy yürümeyen, çabuk sonuç alınamayan hobi kategorisini çıkardım hayatımdan. Koleksiyonculuk baya bir ilgimi çekse de bir süre sonra dağınıklıktan başka birşey görünmedi gözüme. Birçok şeyin koleksiyonunu yaptım. Pul,peçete, kalem, silgi, kartpostal, para. Sonra da hepsini sevdiklerime ya da başka koleksiyonculara dağıttım. Bıkmıştım çünkü. Gitar da birkaç aylık bir sevdaydı benim için. Müziği çok seviyorum. Mutlaka bir enstrüman çalmak da en büyük hayallerimden biri. Ama gitar benim enstrümanım değil. Önce keyif aldım, çaldıkça sevdim filan ama… Ara ara terk ettim onu. Öyle bir hobim olmalı ki hiç elimden düşürmemem lazım, hayatımdan çıkarmamam lazım diye düşündüm. Canımın sıkkın olduğu her zaman imdadıma yetişmeli. O karmaşanın içinden kurtarmalı beni. Böyle düşünürken yazı yazmanın hayatımdaki yerini tekrar keşfettim ve blog yazarken buldum kendimi. Şimdi yazdıkça ruhum dinleniyor. Bir çeşit terapi gibi benim için. Yazmak hayatımda hep vardı zaten, Allah izin verirse de hep olacak.

Son zamanlarda öyle güzel yorumlar alıyorum ki blogumla ilgili. Tırnak içinde  kendim için “iyi ki yazıyorum” diye düşünürken “iyi ki yazıyorsun” u duymak çok güzel bir duygu benim için..  Diyeceğim o ki; güzel sözlerinizle motive oluyorum. İyi ki varsınız.

 

 

 

2 cevaplar
  1. Sevde Gür
    Sevde Gür says:

    Yazını okurken bir yandan da yazacağım yorumu düşünüyordum. Yazında belirttiğin bir çok hobiyi bende denedim ama en çok hangisinden keyif alıyorum diye düşündüm. Yazmak diye geçti içimden… Yorum olarak “Melis bence yazmayı da hobilerinin arasında değerlendirmesin” yazarım diye düşünüyordum ki konuyu oraya bağlamışsın:)
    Yazmanın insana nasıl bir haz verdiğini biliyorum. Hele gelen yorumların insanı nasıl motive ettiğini o yorumların nasıl dört gözle beklediğini de… Bu yüzden her yazına olmasa da yazdıklarına yorum yazmak istiyorum… Kısaca arkadaşım kalemine kuvvet, yüreğine sağlık diliyorum…”İyi ki yazıyorsun” ;))

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir