Kitap Okuma Günleri

İlk kez dün katıldığım katılmaktan da büyük keyif aldığım bir organizasyondan bahsetmek istiyorum sizlere. Bir arkadaşım 1 ay kadar önce, sohbetimiz esnasında  bahsetmişti. 15-20 kişilik bir arkadaş grubuyla “kitap okuma günleri” adı altında yeni bir oluşum başlatmışlar. 1 ay boyunca herkes aynı kitabı okuyor ve 1 ayın sonunda toplanıp analiz ediyorlar. Herkes kitapta ilgisini çeken kısmı diğerleriyle paylaşıyor.  Kitaplar özellikle ilmi değeri olan eserler arasından seçiliyor.

Katıldığım toplantı 2. toplantıları olduğu için ilk kitabı okuyamadım. Yalnız onlar anlatırken neredeyse okumuş kadar oldum. O kadar faydalı oldu ki anlatamam. Eh, “Ebubekir ne yaptı bu esnada” diyeceksiniz. Hemen anlatayım. Katılmadan önce arkadaşımdan bir ön bilgi almıştım, o da çocuklu bir grup olduğunu ve içimin rahat olmasını söylemişti. Ebubekir gibi 2 çocuk daha vardı, bazen yan odada, bazen bizim yanımızda oynadılar, öyle çok büyük bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Böyle böyle o da alışacak, daha doğrusu alışmalı. Yoksa eve kapanıp soyutlamam gerekir kendimi sosyal hayattan öyle değil mi?

Eh hanımlar söz konusu olur da börek, çörek olmaz mı? Tabiki ikramlı bir toplantı. Bir yandan çaylar yudumlanırken diğer yandan da sohbet edilmesi bana ayrıca keyif verdi..

Tabi devamlılık şart. Bu konuda gayretliyim. Bugün kitabım elime geçecek ve hemen okumaya başlayacağım inşallah.

Demem o ki; sizler de kendi çevrenizde böyle yepyeni bir oluşum başlatabilirsiniz. Komşularınızla olabilir, sınıf arkadaşlarınızla olabilir, ailenizle olabilir.. Çok faydalı olacağından eminim. Bir deneyin derim? Kim bilir belki de böyle bir organizasyonun içinde olanlarınız bile vardır?

3 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir