Önsöz Takıntısı

Önsöz deyince aklınıza  ne geliyor? Benim aklıma ilk gelen kelime şu: “takıntı”

Evet evet.. Takıntılıyım bu önsöz konusuna. Örneğin bir kitabı okumaya niyet ettiğimde önsözünü kesinlikle atlamam, atlayamam.. Neden mi? Bence bir kitabın kalbidir önsöz. O olmazsa olmaz! Okunmazsa olmaz, yazılmazsa hiç olmaz… Eh, hal böyle olunca sanal ortamda da olsa yazmaya karar veren biri için takdir edersiniz ki bu satırlar “olmazsa olmaz!”

Öncelikle teşekkür etmek istediğim iki kişi var:

Birincisi www.melisozgur.com ‘un gizli kahramanı. Onu içimdeki yazma aşkı sayesinde tanıdım desem herhalde abartmış sayılmam. Metin yazarlığı yaptığım dönemde 3 yıl boyunca benim yazdığım metinleri seslendiren, o zamanlar sadece ismine ve sesine aşina olduğum değerli eşim Halid Özgür.

İkincisi ise varlığı ile hayatımıza anlam veren küçük mucizemiz biricik oğlumuz Ebubekir Esad. O uykularını güzel güzel uyumasa anneciği bu satırları asla yazamazdı… 🙂

Siteyi açmaya niyet ettiğimizden beri eşim ara ara soruyordu, “tam olarak ne yazmak istiyorsun? ” diye. Bense ona doğru dürüst bir cevap verememiştim: “ya ne bileyim işte, tıpkı bir günlük gibi düşünülebilir. Yaşadıklarım, hissettiklerim, yaptıklarım, ettiklerim, kem küm…” Şimdi bir saattir eşimin sorusunu ciddi ciddi düşünüyorum ve sanırım doğru cevabı buldum;

“Bu site; duygularını en güzel yazarak ifade ettiğine inanan birinin hayata dair paylaşımlarını içeren karalamalardan ibarettir.”

Evet aynen böyle.. 🙂 Ben yazarken çok keyif alıyorum, umarım sizler de okurken en az benim kadar keyif alırsınız..

3 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir